Oznámenie: Z dôvodu sťahovania skladu budú všetky objednávky odoslané 5.1.
🥳 Ďakujeme vám, že ste s nami, a prajeme šťastný nový rok ! 🥳

Výskyt kocoviny je neodmysliteľnou súčasťou zábavných večierkov a osláv, no jej následky môžu byť nepríjemné a obmedzujúce. Ak sa cítite unavení, podráždení, máte bolesti hlavy alebo závraty, je pravdepodobné, že trpíte kocovinou. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko užitočných tipov, ako sa zbaviť kocoviny.

1. Hydratujte sa

Prvým a najdôležitejším krokom pri boji s kocovinou je hydratácia. Alkohol odvodňuje váš organizmus a spôsobuje, že sa cítite unavení a oslabení. Vypite veľa vody alebo nesladeného džúsu, aby ste doplnili tekutiny v tele. Ak sa necítite na pitie, skúste jesť ovocie alebo zeleninu s vysokým obsahom vody, ako je uhorka alebo melón.

2. Odpočívajte

Ak sa cítite unavení a ospalí, skúste si dať trochu spánku. Vaše telo potrebuje čas na obnovu a odpočinok môže pomôcť znížiť príznaky kocoviny. Zatiahnite rolety, položte si hlavu na vankúš a pokojne oddýchnite. Ak si nedokážete dovoliť dlhší spánok, skúste si dať krátku siestu, ktorá vám pomôže získať energiu.
Jedzte niečo lahodné
Mnoho ľudí má po oslavách potrebu konzumovať ťažké, mastné jedlá, no to nie je tá správna cesta k ozdraveniu. Snažte sa jesť ľahké, zdravé jedlá s vysokým obsahom bielkovín a sacharidov. Môžete zvoliť napríklad vajcia, celozrnné pečivo alebo ovocie. Ak sa cítite na to, skúste si pripraviť ovsené vločky s banánom a horúcou vodou.

3. Vyskúšajte bylinky

Niektoré bylinky môžu zmierniť kocovinu. Môžete si pripraviť čaj z mäty piepornej alebo zázvoru, ktorý má protizápalové účinky. Ak preferujete silnejšie nápoje, skúste si dať shot z kurkumy alebo z čierneho korenia, ktoré pomôžu obnoviť vaše telo.

4. Pohybujte sa

Aj keď vám možno nie je po pohybe, beh alebo joga môžu pomôcť zbaviť sa príznakov kocoviny. Pohyb stimuluje cirkuláciu krvi a pomáha vám sa zbaviť pocitu nevoľnosti. Ak sa necítite na intenzívny tréning, skúste si dať prechádzku na čerstvom vzduchu. Čerstvý vzduch a slnečné lúče vám pomôžu získať energiu a znížiť príznaky kocoviny.

5. Vyskúšajte alternatívne metódy

Ak trpíte silnými príznakmi kocoviny, môžete vyskúšať alternatívne metódy, ako je akupunktúra alebo masáže. Tieto metódy pomáhajú zlepšiť krvný obeh a uvoľniť napätie v tele. Akupunktúra môže tiež pomôcť zmierniť bolesti hlavy a nevoľnosť. Predtým, ako vyskúšate akúkoľvek alternatívnu metódu, sa však poraďte s odborníkom.

6. Vyhnite sa alkoholu

Najlepším spôsobom, ako sa zbaviť kocoviny, je vyhnúť sa alkoholu. Ak sa necítite na abstinenciu, snažte sa piť pomaly a radšej zvoliť menej silné nápoje. Vypite sklenku vody medzi jednotlivými drinkmi, aby ste hydratovali svoje telo a minimalizovali príznaky kocoviny.

Kocovina môže byť nepríjemnou skúsenosťou, no existuje mnoho spôsobov, ako sa s ňou vysporiadať. Snažte sa piť veľa vody, jesť ľahké a zdravé jedlá, oddychovať a pohybovať sa. Ak máte silné príznaky kocoviny, skúste vyskúšať alternatívne metódy, ako je akupunktúra alebo masáže. A najdôležitejšie je, aby ste sa snažili minimalizovať spotrebu alkoholu a piť zodpovedne. Vždy pamätajte, že najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť kocovine, je predchádzať jej, takže buďte opatrní a pamätajte si, že umiernenosť je kľúčom k zdraviu a pohode.

7. Vyskúšajte Kra Thom

Posledným a najlepším tipom je spríjemniť si kocovinu Kra Thomom, ktorý vám v menšom množstve dodá potrebnú energiu, čo vám zlepší náladu, pretože nepremárnite celý deň. Kra Thom zároveň pomôže od prípadných bolestí hlavy, svalov a upokojí napäté nervy po nočnej zábave. Celý náš tím si za tým stojí, keď ideme na párty, vždy sa uistíme, že máme ráno po ruke Kra Thom.

Všetky informácie uvedené na tejto webovej stránke, ako aj informácie, ktoré sú prostredníctvom tejto webovej stránky poskytované, slúžia iba na vzdelávacie účely. Žiadna z informácií tu uvedených nie je určená ako náhrada lekárskej diagnózy a nemožno takú informáciu považovať za lekársku radu či odporúčanú liečbu. Táto webová stránka nepodporuje, neschvaľuje ani neobhajuje dovolené či nedovolené užívanie omamných či psychotropných látok či páchanie inej nezákonnej činnosti.