🚀 Všetky objednávky uskutočnené do 12:00 budú odoslané v ten istý deň 🚀
🎁 Darček zdarma ku každej objednávke 🎁

Javanica, Hirsuta a Kraom sú tri rastliny z čeľade Rubiaceae, ktoré sa bežne používajú pre svoje rekreačné účinky. V tejto recenzii si prejdeme hlavné rozdiely medzi týmito tromi rastlinami.

Kra-Thom Javanica

je druh rastliny, ktorý sa vyskytuje hlavne v juhovýchodnej Ázii, najmä v Indonézii a na Filipínach. Jej lístie sa bežne používa pre svoje nabudzujúce účinky. Na rozdiel od kraomu obsahuje Javanica menšie množstvo alkaloidov, ktoré sú hlavnými zdrojmi účinkov kraomu. Javanica sa obecne považuje za miernejšiu ako kraom a menej návykovou. Účinky Javanicy sú podobné ako u zeleneho alebo bieleho Kraomu.

Kra-Thom Hirsuta

je ďalším druhom rastliny, ktorý sa vyskytuje v juhovýchodnej Ázii. Podobne ako Javanica, aj Hirsuta obsahuje menšie množstvo alkaloidov. Hirsuta sa tiež obecne považuje za miernejšiu ako kraom. Hirsuta sa používa pre svoje upokojujúcevlastnostiÚčinky Hirsuty sú podobné ako pri červenom Kra†ome

Kraom

je najznámejší z týchto troch rastlín a je považovaný za silnejší a návykovejší ako Javanica a Hirsuta. Obsahuje vyššie koncentrácie alkaloidov, ktoré sú hlavnými zdrojmi jeho účinkov. Tiež je zakázané ho predávať a konzumovať na slovensku

Záver

Javanica, Hirsuta a Kraom sú tri rastliny, ktoré sa používajú pre svoje účinky. Aj keď majú tieto rastliny niektoré spoločné vlastnosti, existujú medzi nimi aj podstatné rozdiely, ktoré ich robia vhodné pre rôzne účely.

Všetky informácie uvedené na tejto webovej stránke, ako aj informácie, ktoré sú prostredníctvom tejto webovej stránky poskytované, slúžia iba na vzdelávacie účely. Žiadna z informácií tu uvedených nie je určená ako náhrada lekárskej diagnózy a nemožno takú informáciu považovať za lekársku radu či odporúčanú liečbu. Táto webová stránka nepodporuje, neschvaľuje ani neobhajuje dovolené či nedovolené užívanie omamných či psychotropných látok či páchanie inej nezákonnej činnosti.